آموزش دستبند با مروارید

آموزش دستبند با مروارید

در این مقاله با آموزش دستبند با مروارید با شما همراه خواهیم بود. اگر شما هم به این نوع دست سازه ­های هنری علاقه مند هستید، حتما این متن را تا پایان مطالعه نمایید.

آنچه در ادامه خواهید خواند:

·      ساخت دستبند با مروارید

·      آموزش دستبند با مروارید ساده

·      آموزش دستبند با مروارید سفید

·      آموزش دستبند با مروارید و منجوق

·      آموزش دستبند با مروارید و نخ

·      آموزش دستبند با مروارید ریز

·      آموزش ساخت دستبند با مروارید و روبان

·      فیلم آموزش بافت دستبند با مروارید

·      آموزش ساخت دستبند انگشتری با مروارید

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ساخت زیورآلات دست ساز از جمله فعالیت­های هنری دلنشین و جذاب است که اغلب بانوان خوش سلیقه و هنرمند تمایل زیادی به یادگیری آن دارند.

خوشبختانه ساخت این نوع دستبند­ها کار مشکلی نیست و شما با استفاده از خلاقیت و وسایلی ساده مثل: مروارید، نخ، منجوق و … می­توانید، دستبند­های زیبایی برای خود و دوستانتان بسازید.

 

 

 

اگر شما هم تمایل دارید زیورآلاتی شیک و زیبا با هنر دستان خودتان خلق کنید حتما تا پایان این مقاله را ما را همراهی نمایید تا آموزش تصویری ساخت دستبند با مروارید را به شما هدیه دهیم.

 

ساخت دستبند با مروارید

همان طور که گفته شد، دستبند­های مرواریدی طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده­اند. اگر شما هم اهل استفاده از اکسسوری­ها و دستبند­های شیک هستید، بهتر است، حتماً با انواع دستبند­های مرواریدی آشنا شوید.

این نوع دستبند­ها را به دلیل تنوع رنگ و مدل­هایشان می­توان، در سنین مختلف از کودکی تا بزرگسالی با انواع لباس­ها و استایل­ها هماهنگ کرد.

 

 

 

دستبند­های مرواریدی دست­ساز می­توانند، زاییده طراحی­های ذهن خلاق شما باشند. طرح­هایی که در عین زیبایی، نشانی از سنت دیروز و دنیای مدرن امروز را با خود به همراه دارند.

بد نیست بدانید، گردی مروارید نمایانگر ماه در آسمان می­باشد، پس اگر دوست دارید، دستبند­هایی به درخشندگی ماه برای خود و دوستانتان بسازید تا پایان با ما همراه باشید

همچنین اگر طرفدار دستبند­های رنگارنگ و خاص هستید، حتما متن آموزش جامع دستبند دوستی ساده را مطالعه نمایید.

 

آموزش دستبند با مروارید ساده

وسایلی که برای ساخت این دستبند نیاز داریم به شرح زیر می­باشد:

– مروارید 8 میلی­متری

– مهره مروارید آکریلیک 3 میلی­متری

– مهره شیشه ­ای 4 میلی­متری

– منجوق

– قلاب قفل­دار برنجی

– نخ نایلون

– قیچی

 

 

 

1- در مرحله اول به کمک یک مهره نخ نایلونی را به قلاب وصل کرده و اولین رنگ مروارید خود را درون نخ قرار دهید.

 

 

 

2- زمانی که به طول دلخواهتان رسیدید، نخ را یک بار به دور مهره آخر بچرخانید و بپیچید تا مروارید­ها در جای خود قرار بگیرند. حال مروارید­های دیگر را به نخ­ها اضافه کرده و بعد از آن شروع به بافتن رشته­ ها کنید.

 

4- در این مرحله مهره ­های پیچیده شده در انتهای پایه­ها باز کنید و نخ نایلون را با استفاده از منجوق به قلاب وصل کنید.

 

 

 

5- سپس با فاصله 1 یا 2 دانه از انتهای مروارید­ها، نخ اضافی را بچینید. در آخر پس از اتمام مراحل گفته شده، دستبند مرواریدی پیچ خورده و زیبایی خواهید داشت.

 

 

 

آموزش دستبند با مروارید سفید

وسایل مورد نیاز برای ساخت دستبند با مروارید سفید:

– مروارید

– قفل خرچنگی دستبند

– زنجیر

– مهره­ های آویز

-حلقه

– دانه ­های بذر شیشه­ ای

 

 

 

1- در مرحله اول پس از آماده­ سازی وسایل، یک سوزن را به نخ نایلون متصل نمایید؛ سپس ابتدا 10 عدد از دانه­ های بذر شیشه­ای و بعد 1 عدد مروارید را از سوزن رد کرده و تا میانه نخ پایین می­آوریم.

 

 

 

2- حال باید نخ را در همان محل حضور مروارید و بذر­های شیشه ­ای 2 بار گره بزنیم؛ البته قبل از گره دوم باید سوزن را از حلقه ایجاد شده عبور دهیم.

 

 

 

3- در این مرحله نخ اضافی را از سمتی که سوزن قرار دارد و در نزدیکی مروارید قیچی می­کنیم. حال سوزن را از 2 سوراخ مروارید وارد می­کنیم.

 

 

 

4- 5 مروارید را از درون سوزن و نخ رد کرده و از روی نخ تا کنار مروارید قبلی پایین می­آوریم. بار دیگر سوزن را از درون سوراخ مروارید اول عبور می­دهیم تا حلقه مرواریدی با 5 مروارید جدید به شکل گل ایجاد شود.

 

 

 

6- سوزن و نخ را از درون سوراخ­های 2 مرواریدی که در سمت راست حلقه قرار دارند، می­گذرانیم؛ سپس سوزن و نخ را از مروارید وسط و بالای حلقه رد می­کنیم.

 

 

 

7- در مرحله بعد مجدداً 5 مروارید را از سوزن عبور داده و در کنار حلقه مروارید قبلی قرار می­دهیم. حال سوزن نخ را از سوراخ­های مروارید پایین و وسط حلقه رد می­کنیم تا حلقه دیگری مشابه گل ایجاد شود.

 

 

 

8- سپس سوزن نخ را از میان سوراخ­های مروارید­های سمت راست حلقه دوم وارد می­کنیم و پس از آن مجدداً 5 مروارید دیگر را از سوزن عبور می­دهیم.

 

 

 

9- در این مرحله سوزن و نخ متصل به آن را از مروارید پایین و وسط حلقه دوم عبور داده و بالا می­کشیم تا حلقه دیگری ایجاد شود. پس از آن سوزن را از سوراخ­های سه مروارید حلقه سوم رد می­کنیم.

 

 

 

10- همین مراحل را چندین بار دیگر تکرار می­کنیم. سپس 10 عدد بذر شیشه­ای دیگر را از سوزن و نخ عبور می­دهیم تا کنار حلقه گل مانند آخر دستبند قرار بگیرد.

 

 

 

11- حال بار دیگر سوزن را از سوراخ مروارید پایین و وسط حلقه آخر رد کرده تا حلقه ای از 10 بذر شیشه ای نیز ایجاد شود و با عبور سوزن انتهای آن را با گره ثابت می­کنیم.

 

 

 

12- در بخش بعدی 1 مروارید دیگر را از سوزن عبور داده تا مروارید وسط حلقه گل اول قرار بگیرد. برای این که در آن محل کاملاً فیکس و محکم شود، سوزن را از مروارید وسط و پایین حلقه اول عبور می­دهیم.

 

 

 

13- این بار سوزن را از پشت، طوری که نوک آن رو به ابتدای حلقه قرار بگیرد از مروارید وسط حلقه گل می­گذارنیم.

 

 

 

14- در این مرحله سوزن را از مروارید چسبیده به حلقه بذر­های شیشه­ ای عبور داده و پس از آن از سوراخ­های دو مروارید سمت راست حلقه اول، سوزن را رد می­کنیم.

 

 

 

15- سوزن را بار دیگر از مرواریدی که در قسمت پایین و وسط حلقه اول قرار گرفته رد می­کنیم. سپس 1 مروارید جدید را به وسیله سوزن طوری قرار می­دهیم تا این بار در وسط حلقه دوم قرار گیرد.

 

 

 

16- مابقی مراحل را به همان ترتیبی که برای حلقه اول گفته شد، ادامه می­دهیم تا روی همه حلقه­ ها یک مروارید قرار بگیرد.

 

 

 

17- سپس مطابق شکل از حلقه نخ کوچک میان حلقه اول و دوم دستبند از سمت راست، سوزن را رد کرده و با عبور مجدد سوزن از حلقه ایجاد شده، گره محکم و سفت می­کنیم.

 

 

 

18- پس از آن سوزن را برای بار آخر از سوراخ­های دو مروارید حلقه دوم از سمت راست عبور می­دهیم و نخ اضافی را می­چینیم.

 

 

 

19- در آخر مطابق شکل، حلقه فلزی را از درون حلقه ایجاد شده از بذر­های شیشه ­ای یک سمت دستبند رد کرده و قفل خرچنگی را به آن وصل می­کنیم.

 

 

 

20- حلقه فلزی دیگر را نیز به همین شکل به طرف دیگر دستبند اضافه کرده و این بار زنجیر را به آن وصل ­می­کنیم. پس از آن یک حلقه دیگر هم به انتهای زنجیر اضافه می­کنیم و 3 مهره آویز را به آن متصل می­نماییم.

 

 

 

به شما تبریک می­گوییم، دستبند مرواریدی زیبای شما آماده است. حال شما می­توانید با استفاده از آن از هنر دستانتان لذت ببرید.

 

آموزش دستبند با مروارید و نخ

برای شروع کار فقط به مروارید­های رنگی و نخ نیاز دارید. با ما همراه باشید تا آموزش این دستبند را مرحله به مرحله با یکدیگر یاد بگیریم.

1- ابتدا یک نخ بلند را از وسط تا می­کنیم تا به دو رشته تبدیل شود. سپس از قسمت بالایی آن را گره می­زنیم.

 

 

 

2- در مرحله بعد به دلخواه یکی از رنگ­های مروارید را انتخاب کرده و از سر رشته سمت چپ آن را وارد نخ می­کنیم و نزدیک مروارید، رشته سمت چپ را گره می­زنیم.

 

 

 

3- این بار، اول، یک رنگ مروارید را از رشته سمت راست و پس از آن یک رنگ دیگر را مجدداً از رشته سمت چپ رد می­کنیم.

 

 

 

4- حال نخ را از وسط دو رشته گره زده و به همان ترتیبی که در مراحل قبل گفته شد، مروارید­های رنگارنگ را از رشته­ ها عبور می­دهیم.

 

 

 

5- در مرحله آخر وقتی که طول دستبند به اندازه دلخواه رسید، انتهای نخ را گره زده و بخش اضافی آن را می­چینیم. حال می­توانید، دستبند رنگارنگتان را دور مچتان ببندید و در مهمانی­هایتان بدرخشید.

 

 

 

 

 

شما می­توانید با مراجعه به سایت شادیکار از طریق لینک آموزش درست کردن دستبند با کاموا مطلب مربوط به آن را نیز مطالعه نمایید.

 

آموزش دستبند با مروارید و منجوق

وسایل مورد نیاز جهت ساخت دستبند مروارید و منجوق:

– سیم آلومینیوم نقره ای

– حلقه اتصال سایز 5

– قفل دستبند پروانه ای

– مروارید سنگ سبز زیتونی سایز4

– منجوق ساده نارنجی 2 میلی­متری

1- ابتدا سر سیم را به صورت حلقه درمی­آوریم و با استفاده از بست، سر آن را محکم می­کنیم. سپس یکی از مروارید­ها را از سیم رد کرده و بعد 4 عدد منجوق را به آن اضافه می­کنیم.

 

 

 

2- حال سر سیم را به داخل سوراخ منجوق اول وارد کرده و بیرون می­آوریم تا مطابق شکل حلقه­ ای از منجوق­ها شکل بگیرد.

 

 

 

3- مابقی مراحل ساخت این مدل دستبند را تا زمانی که طول آن به اندازه کافی برسد، به همین ترتیب ادامه می­دهیم.

4- در آخر انتهای دستبند را با یک استاپر حلقه کرده و قفل دستبند را به حلقه­ های دو سر دستبند متصل می­کنیم. دستبند رنگین وزیبای شما حاضر شده است. امیدواریم از آموزش این مدل خوشتان آمده باشد.

 

 

 

آموزش دستبند با مروارید ریز

برای شروع ساخت این مدل به وسایلی زیر نیاز دارید:

– دانه­ های مروارید 2 میلی­متری

– دانه­ های بذر در 2 رنگ سبز و قرمز

– نخ

– قیچی

-2 عدد سوزن

– 1 عدد سنجاق

– 1 عدد گیره

 

 

 

1- در مرحله اول 2 رشته نخ را به وسیله یک گیره مطابق شکل، روی میز فیکس می­کنیم و2 سوزن را  در دو سر آزاد نخ­ها در دو جهت چپ و راست قرار می­دهیم.

 

 

 

2- حال به وسیله سوزن سمت چپ 1 دانه مروارید را برداشته و سوزن سمت راست را مطابق شکل از سوراخ آن عبور داده و نخ­ها را از دو طرف می­کشیم تا دقیقاً در وسط نخ­ها چسبیده به گیره قرار گیرد.

 

 

 

3- سپس به ترتیب 4 دانه بذر سبز رنگ، 1 عدد مروارید و مجدداً 4 دانه بذر سبز رنگ دیگر از طریق سوزن سمت چپ در نخ همان سمت اضافه می­کنیم.

 

 

 

4- این بار از طریق سوزن سمت راست به ترتیب 4 دانه بذر قرمز رنگ، 1 عدد مروارید و 4 دانه بذر قرمز دیگر را به نخ همان سمت وارد می­کنیم.

 

 

 

5- مجدداً مشابه مرحله دوم، 1 عدد مروارید را با سوزن سمت چپ برمی­داریم و سپس سوزن سمت راست از سوراخ مروارید رد کرده و با کشیدن نخ­ها از دو طرف مروارید در وسط دو رنگ بذر­ها قرار می­گیرد.

 

 

 

6- این مرحله را نیز دقیقاً مشابه مرحله سوم و چهارم تکرار می­کنیم، یعنی به ترتیب 4 دانه بذر سبز رنگ، 1 عدد مروارید و 4 دانه بذر سبز رنگ دیگر را با کمک سوزن سمت چپ در نخ همان سمت وارد می­کنیم.

سپس نوبت به تکرار مرحله چهارم میرسد؛ یعنی دوباره 4 دانه بذر قرمز رنگ، 1 عدد مروارید و 4 دانه بذر قرمز رنگ دیگر را به ترتیب به وسیله سوزن سمت راست به نخ همان سمت هدایت می­کنیم.

 

 

 

7- بار دیگر 1 مروارید را دقیقاً به همان روش مرحله 2 و 5 به دستبند اضافه می­کنیم. پس مراحلی که تا این جا گفته شد را تا زمانی که طول دستبند متناسب با اندازه مچ دستتان تنظیم شود، تکرار کرده و ادامه می­دهیم.

 

 

 

8- در پایان انتهای دستبند را گره زده و گیره قفل آن را اضافه می­کنیم. دستبندی که شما با مروارید­های ریز و درخشان ساخته اید، آماده است. امیدواریم با لذت از آن استفاده کنید.

 

 

 

آموزش ساخت دستبند با مروارید و روبان

وسایل مورد نیاز ساخت این مدل دستبند شامل:

– 13 عدد مهره­ سنگی بنفش رنگ

– 14 عدد مروارید سفید

– نخ ماهیگیری

– 1 سانتی­متر روبان صورتی رنگ

– قیچی

– فندک

– سنجاق

 

 

 

1- سوزن را از کمی بالاتر از سر روبان وارد کرده و به این وسیله یک مروارید را به روبان می­دوزیم و نخ را گره می­زنیم. سپس بخشی از روبان که زیر مروارید است را تا کرده و و با سوزن یک کوک می­زنیم.

 

 

 

2- حال نوبت به عبور مهره سنگی از سوزن می­باشد تا روی روبان قرار گیرد. برای این کار باید سنگ در طرف دیگر روبان قرار گیرد. سپس یک کوک از کنار سنگ روی روبان ایجاد می­کنیم.

 

 

 

3- مروارید دیگری را با کمک سوزن به طرف دیگر روبان دوخته و با گذر نخ و سوزن از کنار آن، مروارید در سر جای خود محکم می­کنیم.

 

 

 

4 در این مرحله باز هم یک سنگ بنفش رنگ در طرف مقابل روبان دوخته و کوک دیگری میزنیم و مابقی مراحل را مطابق مطالبی که گفته شد تکرار می­کنیم.

 

 

 

5- وقتی دستبند مطابق شکل حاضر شد، با استفاده از فندک به اندازه یک سر سوزن قسمت پشتی دو قسمت روبان را که آخرین سنگ­ها قرار گرفته­ اند، می­سوزانیم.

 

 

 

6- پس از آن دو انتهای روبان را 3 بار گره زده تا به شکل پاپیون در­آید؛ سپس هر دو انتها را با یکدیگر مساوی می­کنیم و به شکل اریب قیچی می­زنیم.

 

 

 

دستبند شما آماده شده است. مبارکتان باشد.

 

 

 

 

فیلم آموزش بافت دستبند با مروارید

در این مرحله قصد داریم با یک فیلم آموزشی ساده، طرز بافت دستبند با مروارید را با یکدیگر یاد بگیریم و بتوانیم نمونه­ای از زیباترین و درخشان­ترین دستبند­های بافت را بسازیم.

(محل قرارگیری فیلم)

 

آموزش ساخت دستبند انگشتری با مروارید

وسایل مورد نیاز شامل:

– مروارید

– حلقه

– قفل دستبند طرح بی نهایت

– انگشتر

– چسب

– سوزن و نخ نایلون

– قیچی

– دم باریک

 

 

 

1- برای شروع کار باید روی انگشتر را چسب زده و 7 مروارید­ را به طوری که شکل گل ساخته شود، بر روی آن بچسبانید.

 

 

 

2- سپس یک حلقه فلزی را برداشته و سوزن نخ را 2 بار از درون آن رد کنید. بعد مروارید­ها را مطابق شکل به آن اضافه نمایید و هر زمان طول آن مناسب بود، این کار را خاتمه دهید.

 

 

 

3- در این مرحله باید انگشتر مرواریدی را بردارید و پس از 4 بار پیچاندن نخ به دور انگشتر، مقداری از نخ را کوتاه کنید و 3 بار گره بزنید.

1 بار دیگر نخ رو دور انگشتر بپیچانید و مجدداً 2 بار گره بزنید. در نهایت اضافه نخ را کاملاً قیچی کنید.

4- قفل دستبند را که به شکل علامت بی نهایت است را بردارید و 2 بار نخ و سوزن را از آن عبور دهید. فقط بار دوم مطابق شکل سوزن را از حلقه ای که از نخ ایجاد شده نیز گذر دهید.

 

 

 

5- مجدداً مروارید­ها به نخ متصل به قفل اضافه کرده و پس از این که میزان مروارید­ها به اندازه مناسبی رسید، حلقه فلزی را وارد کنید. حال سوزن را 3 بار از این حلقه بگذرانید، و مابقی نخ را بچینید.

 

 

 

6- در ادامه به کمک دم باریک حلقه دیگری را به آن اضافه کنید تا از این طریق بتوانید، به راحتی دستبند ساخته شده را قفل نمایید.

 

 

 

7- حال در قسمت میانی دستبند یک حلقه دیگر قرار دهید و انگشتر و زنجیر مرواریدی که قبلاً ساخته­ اید را از این طریق به آن وصل کنید.

 

 

 

در این مقاله با نمونه ­هایی از روش­های ساخت دستبند­های مرواریدی آشنا شدید، اما اگر به مدل­های دیگر دستبند­های دست­ساز و هنرمندانه علاقه دارید، ما به شما خرید از وبسایت شادیکار را پیشنهاد می­کنیم.

 

 

 

شما با خرید از این وب سایت، علاوه بر حمایت از زنان سرپرست خانوار تحت پوشش جمعیت امام علی (ع)، صاحب دستبند­های شکیل و زیبا خواهید شد که زینت بخش دستان شما برای مجالس می­شوند.

برای مشاهده نمونه­ دستبند­های شادیکار، روی لینک آن بزنید و خریدی آسان و دلنشین را از مجموعه ما تجربه نمایید.

منابع فارسی:

– وب سایت دستبند طلا

– وب سایت هنری

– وب سایت آرگا

– آپارات

– لینک فیلم آموزش بافت دستبند با مروارید

منابع انگلیسی:

– cut out + keep

http://youtu.be/pHwz_11dogk

http://youtu.be/UbYPXtqqVWA

http://youtu.be/dQo-F7iof6E

http://youtu.be/pYtUYUXQ2ho

http://youtu.be/suZQYgyCk9Q

این نوشته در بلاگ ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

2 دیدگاه برای “آموزش دستبند با مروارید

  1. دستبند مهره ای گفته:

    دستبند مهره ای های که آموزش میدین واقعا عالین و بهترین و زیباترین مدل های دستبند مهره ای هستند که تا حالا دیدم واقعا قشنگا ممنون از آموزش خوبتون برای ساخت دستبند مهره ای زیبا .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.