راهنمای خرید سرویس آشپزخانه پارچه ای

راهنمای خرید سرویس آشپزخانه پارچه ای

در این مقاله با راهنمای خرید سرویس آشپزخانه پارچه ای با شما همراه خواهیم بود.  اگر تمایل دارید با انواع این سرویس آشپزخانه بیشتر آشنا شوید و در نهایت بهترین خرید را انجام دهید، این متن را تا پایان مطالعه نمایید.

آنچه در ادامه خواهید خواند

·      لیست کامل سرویس پارچه ای آشپزخانه

·      سرویس پارچه ای آشپزخانه چند تکه است؟

·      مدل سرویس آشپزخانه پارچه ای

·      مدل سرویس پارچه ای آشپزخانه عروس

·      انواع سرویس آشپزخانه پارچه ای

·      ست سرویس آشپزخانه پارچه ای شامل چیست؟

·      سرویس آشپزخانه پارچه ای جدید

·      جدید­ترین مدل­های سرویس آشپزخانه پارچه ای

·      راهنمای خرید سرویس پارچه ای

·      راهنمای خرید سرویس پارچه ای آشپزخانه عروس

·      تصاویر سرویس پارچه ای

·      چیدمان سرویس پارچه ای آشپزخانه

·      قیمت سرویس آشپزخانه پارچه ای

·      خرید اینترنتی سرویس آشپزخانه پارچه ای

·      سرویس آشپزخانه پارچه ای از کجا بخرم؟

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

حتماً جمله معروف آشپزخانه قلب خانه است، به گوش شما هم خورده است. بنابراین این که با چه وسایلی این فضا را شکیل ­تر نشان دهیم، اهمیت زیادی دارد.

سرویس­های پارچه ای که از مهم­ترین آن­ها می­توان، به دستگیره، دم کنی و پیشبند اشاره کرد، از زمان­های قدیم تا امروز، در آشپزخانه­ ها حضور پر رنگی داشته اند و کار در این فضا را شیرین­ تر کرده اند.

به همین علت معمولاً کدبانو­ها در ابتدای طراحی و چیدمان خانه به دنبال خرید سرویس پارچه ای آشپزخانه خود هستند. پس ما در این متن سعی می­کنیم، با راهنمایی­های صحیح شما را در خریدی دلپذیر همراهی نماییم.

 

لیست کامل سرویس پارچه ای آشپزخانه

سرویس­های پارچه ای در طرح­ها و رنگ­هایی شاد و دلبرانه در بازار عرضه می­شوند که حضورشان می­تواند، هر انسانی را برای پخت و پز بر سر ذوق آورد. اما شاید این تنوع انتخاب را کمی سخت کند.

به هر حال کامل­ترین سرویس پارچه ای آشپزخانه شامل موارد زیر می­باشد:

1- نم گیر ظروف: 1 عدد

2- دمکن: 3 عدد

3- دستگیره قلبی: 2 عدد

4- دستکش فر: 2 عدد

5- جای نان: 1 عدد

6- جای سبزی: 1 عدد

7- باکس نان رومیزی: 1 عدد

8- باکس سبزی رومیزی: 1 عدد

9- دستگیره یخچال: 2 عدد

10- دستگیره مربع: 2 عدد

11- حوله: 1 عدد

12- دستگیره قابلمه: 2 عدد

13- روکش قوری: 1 عدد

14- سبد پارچه ای نان: 1 عدد

15- محافظ دستگیره یخچال فریزر: 2 عدد

16- زیر بشقابی: 6 عدد

17- زیر لیوانی: 6 عدد

18- پیش بند تزئینی و پیش بند ضد آب برای استفاده: 2 عدد

19- دستمال سفره: 4 عدد

20- دستگیره تابه: 1 عدد

این­ها لیست کاملی از سرویس­های پارچه ای آشپزخانه است. اما با توجه به فضای آشپزخانه بهتر است، ضروری­ترین این وسایل در هر خانه ای وجود داشته باشد.

 

سرویس پارچه ای آشپزخانه چند تکه است؟

کامل­ترین سرویس پارچه ای آشپزخانه، شامل 42 پارچه می­باشد که در بخش قبل لیست کاملی از آن­ها را به همراه تعداد مورد نیاز از هر کدام را بیان کردیم.

اما سرویس­های پارچه ای آشپزخانه در تعداد کمتر هم در بازار موجود می­باشند که بسته به نیاز و فضای هر آشپزخانه می­توان، از آن­ها استفاده کرد.

برای مثال سرویس­های پارچه ای 5، 7، 10، 11، 12، 13، 14 و 20 تکه آشپزخانه شامل این موارد می­باشند:

سرویس 5 تکه: 2 عدد دم‌کنی، 2 عدد دستگیره تابه، 1 عدد دستکش فر

سرویس 7 تکه: 3 عدد دم کنی، 4 عدد دستگیره

 

 

 

 

 

سرویس 10 تکه: 3 عدد دم کنی، 2 عدد محافظ دستگیره یخچال، 1 جفت دستکش فر، 1 عدد پیشبند، 2 عدد دستگیره تابه

سرویس 11 تکه: 3 عدد دم کنی، 1 جفت دستکش فر، 1 عدد رو کابینتی، 1 عدد پیشبند، 4 عدد دستگیره تابه

سرویس 12 تکه: 3 عدد دم ‌کنی، 1 جفت دستکش فر، 1 جفت محافظ دستگیره فر، 1 عدد پیش‌بند، 1 عدد حوله آشپزخانه، 2 عدد دستگیره تابه، 1 عدد رو کابینتی

سرویس 13 تکه: 3 عدد دم‌کنی، 2 عدد محافظ دستگیره یخچال، 1 جفت دستکش فر، 1 عدد پیش‌بند، 2 عدد دستگیره تابه، 1 عدد رو کابینتی، 2 عدد دستگیره

سرویس 14 تکه: 3 عدد دم‌کنی، 1 جفت دستکش فر، 1 عدد پیش‌بند، 1 عدد دستمال، 4 عدد دستگیره تابه، 1 عدد جای نان، 2 عدد زیر قابلمه ای

 

 

 

 

 

سرویس 20 تکه: 1 عدد نمک گیر ظروف، 3 عدد دم کنی، 2 عدد دستگیره قلبی، 2 عدد دستکش فر، 1 عدد جای نان، 1 عدد جای سبزی، 1 عدد باکس نان رومیزی، 1 عدد باکس سبزی رومیزی، 2 عدد دستگیره یخچال، 1 عدد پیشبند، 2 عدد دستگیره مربع، 1 عدد حوله، 2 عدد دستگیره قابلمه

 

مدل سرویس آشپزخانه پارچه ای

همان طور که گفته شد، سرویس آشپزخانه پارچه ای از پرطرفدار­ترین و پرکاربرد­ترین لوازم دکوری آشپزخانه به شمار می­آید.

بی شک اگر مدل این سرویس­ها با دکوراسیون و چیدمان آشپزخانه شما مطابقت داشته باشد، سبب جذابیت بیشتر محیط آشپزخانه می­شود.

این سرویس­ها در طرح­ها و مدل­های متنوعی از جمله: پارچه­های گلدار، راه راه، گبه و غیره و همچنین به شکل­های قلبی، گرد و … عرضه می­شوند.

 

مدل سرویس آشپزخانه پارچه ای عروس

یکی از وسایل پر اهمیتی که در جهیزیه عروس خانم­ها با وسواس زیادی انتخاب و خریداری می­شود، همین سرویس­های پارچه­ ای آشپزخانه است.

سرویس­های پارچه­ ای شامل: پیش بند، دستکش، دستگیره و… در ابعاد و اندازه­های مختلف و در طرح­های شاد و متنوع به آشپزخانه نو عروس­ها شور و شوق زندگی می­بخشند.

جلوه بصری این سرویس­ها را می­توان، با تور­های گیپور، روبان­های رنگارنگ، تکه دوزی­های نمدی و … چندین برابر کرد.

برای نمونه چندین ست پارچه ­ای عروس را از نظر جنس، طرح، رنگ و… بررسی می­کنیم تا با این مدل­ها بیشتر آشنا شویم.

 

 • سرویس آشپزخانه پارچه ای طرح بارلی برند لایکو

 

 

 

 

در ابتدا به معرفی سرویس­های پارچه ای لایکو که از معتبر­ترین و با کیفیت­ترین برند­های این محصولات با تنوعی بی­نظیر هستند، می­پردازیم.

این مدل به نام طرح بارلی از برند لایکو شناخته می­شود و همان طور که مشاهده می­کنید، با پارچه طرح­های بته جقه ایرانی دوخته شده است و به دلیل رنگ زنده و شادی که دارد، شما را برای کار در آشپزخانه به وجد می­آورد.

این سرویس 10 تکه شامل: 2 عدد دم کنی کوچک و بزرگ، 2 عدد دستکش فر، 2 عدد دستگیره، 2 عدد دستمال آشپزخانه، 1 عدد سبد نان، 1 عدد پیشبند می­باشد.

همچنین جنس پنبه ای و نسوز این پارچه و قابلیت شستشوی آن هم با دست و هم با لباسشویی باعث می­شود که با خیالی راحت در آشپزخانه­ خود به فعالیت بپردازید و از بابت لک زدن آن­ها نگران نباشید.

 • سرویس آشپزخانه پارچه ای طرح بلوبری برند لایکو

 

 

 

 

یکی دیگر از سرویس­های پارچه ای پرطرفدار در بین عروس خانم­ها، سرویس بلوبری برند لایکو است، که از پارچه ای با گل­های رز پوشیده است و رنگ آبی آن، آرامش را در حین کار به شما هدیه می­دهد.

این سرویس­ هم همانند طرح بارلی، 10 تکه است و شامل: 2 عدد دم کنی کوچک و بزرگ، 2 عدد دستکش فر، 2 عدد دستگیره، 2 عدد دستمال آشپزخانه، 1 عدد سبد نان، 1 عدد پیشبند می­باشد.

پارچه پنبه ای و نسوز آن به همراه ویژگی قابل شستشو بودن آن با دست و ماشین لباسشویی در دمای 30 درجه و با مایع شستشو، کار شما را از هر بابت آسوده می­کند.

 • سرویس پارچه ای آشپزخانه طرح هاوایی

 

 

 

 

 

این مدل که مخصوص جهیزیه عروس خانم­هایی با سلیقه خاص و مدرن می­باشد، علاوه بر نظم دهی به فضای آشپزخانه، زیبایی خیره کننده ای به آن می­بخشد.

اقلامی که در این ست خاص و زیبا کوجود است شامل: 1 عدد روقوری، 2 عدد دم‌کنی، 3 عدد دم‌کنی، 1 عدد پیش‌بند، 1 عدد رو کابینتی، 1 عدد دستکش فر

جنس مخملی و درجه یک آن به همراه زیره حوله ای میکروفایبر، این سرویس را از هر لحاظ متمایز کرده است و سبب شده است تا با هر شستن آسیبی به بافت پارچه و ظاهر دلربای آن وارد نشود.

 • سرویس پارچه ای آشپزخانه طرح خالدار

 

 

 

 

 

همیشه انتخاب جهیزیه عروس با وسواس ویژه ای همراه است، اما این ست 8 تکه ساده و شیک خیال شما را کاملاً راحت می­کند.

8 قلم این ست که از پارچه پنبه ای دوخته شده است، شامل: 2 عدد دم‌کنی، 1 جفت دستکش فر، 1 عدد پیش‌بند، 1 عدد حوله آشپزخانه، 2 عدد دستگیره تابه می­باشد.

ضمناً باید گفت، طرح خالدار از جمله طرح­های پرطرفداری است که هیچ وقت قدیمی نشده و از مد نمی­افتد و همیشه طرفداران خود را دارد.

 • سرویس پارچه ای آشپزخانه 7 تکه

 

 

 

 

 

اما معمولاً عروس خانم­ها ترجیح می­دهند، از تعداد تکه­های کمتر این سرویس­ها استفاده کنند و تنها وسایلی که به آن­ها احتیاج دارند را تهیه کنند.

به همین منظور به بررسی یک ست 7 تکه شکیل و زیبا در بخش لوازم خانگی سایت شادیکار می­پردازیم که واجد ضروری­ترین اقلام برای نو عروس­ها می­باشد.

شما به جای خرید جداگانه هر یک از بخش­های ضروری سرویس پارچه ای آشپزخانه­ تان می­توانید، این ست 7تکه مشتمل بر: 1 عدد ساک قابلمه، 1 عدد نم گیر، 2 عدد دستگیره، 3 عدد دم کنی در سه سایز مختلف را خریداری نمایید.

داشتن یک سرویس رنگارنگ 7 پارچه با جنسی اعلا که تمامی اقلام آن یک شکل و طرح واحد داشته باشند، می­تواند، جذابیت محیط را در چشم هر بیننده ای، چند برابر کند.

خوشبختانه امروزه هم، این سرویس­های آشپزخانه با تنوع بالا و قیمت­های متنوعی عرضه می­شوند و هر کس می­تواند، با توجه به بودجه، سلیقه و دکوراسیون منزلش، مناسب­ترین آن را انتخاب نماید.

 • سرویس آشپزخانه پارچه ای فانتزی

شاید در گذشته برای انتخاب سرویس­های پارچه­ های ظاهر آن ملاک نبود و فقط کاربردی بودن وسیله مد نظر قرار می­گرفت.

 

 

 

 

 

 

اما امروزه سلایق فرق کرده است و بانوان به خصوص عروس خانم های جوان طرح­های لوکس و فانتزی را برای چیدمان ست­هایشان بیشتر می­پسندند تا هم نیازشان برطرف شود و هم به شیک­تر شدن آشپزخانه­ شان منجر شود.

این طرح­ها گاه به شکل­های کارتونی و عروسکی چاپی روی پارچه و گاه به شکل­ عروسک­های برجسته بر روی سرویس­ها دوخته می­شوند.

 

 

 

 

 

 

 

انواع سرویس آشپزخانه پارچه ای

سرویس­های آشپزخانه پارچه ای به خصوص در دنیای امروز از تنوع بی نظیری در طرح، رنگ، مدل و … برخوردار هستند.

اگر بخواهیم، با انواع سرویس آشپزخانه پارچه ای آشنا شویم، لازم است، حتماً اطلاعاتی از جنس پارچه، تعداد تکه­ ها، رنگبندی­های متنوع و طرح­های هر کدام از تکه­ های سرویس داشته باشیم.

همان طور که گفتیم، تعداد تکه­های این سرویس­ها متغیر است و ممکن است که 7 تکه،10 تکه، 12 تکه و … باشند و وسایلی از قبیل: سبد نان، دم کنی، دستگیره و … را شامل شوند.

 • سبد نان:

یکی از عضو­های اصلی و حیاتی سفره­ها نان می­باشد که برای چیدمان آن بر سر سفره می­توان، از سبد­های نان پارچه ای استفاده کرد.

این سبد­ها که معمولاً جنس حصیری و یا چرمی دارند و سبب جلوگیری از خشکی و کپک زدگی نان می­شوند را با پارچه­ های طرحدار و زیبا تزئین می­کنند.

همچنین راجع به شکل این سبد­ها باید گفت، گاهی به شکل مربع و مستطیل و گاهی با شکل استوانه و دایره با ابعاد و ارتفاع­های گوناگون دیده می­شوند.

ضمناً بهتر است که این سبد­های کابردی را به طریقی طراحی کرد تا رویه آن قابل جدا شدن باشد و بتوان، به سادگی آن را شست.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • دم کنی:

سرویس­های دم کنی که با توجه به سایز­های مختلف قابلمه در ابعاد متفاوتی وجود دارند، برای دم کشیدن برنج، ماکارونی و انواع پلو­ها مورد استفاده قرار می­گیرند.

بهترین جنس پارچه این دم کنی­ها از پنبه و کتان است تا هم قابلیت جذب بخار آب بالایی داشته باشند و هم پس از شستشو آسیب نبینند.

همچنین بد نیست بدانید که برای داشتن ضخامت مناسب، معمولاً درون آن­ها را با الیاف پلی استر پر می­کنند.

این دم ­کنی ها که به شکل گرد و در ست­های 3 تایی در بازار عرضه می­شوند، در رنگ­های مختلف و طرح­های­ ساده و فانتزی مثل خالدار، گلدار، چهارخانه و … با توجه به سلیقه­ مشتریان طراحی می­شوند.

 

 

 

 

 

 

 

 • دستکش فر:

شما با این دستکش­ها می­توانید، از دستانتان در برابر گرمای فر محافظت کنید و هم برای دستان بزرگ و هم دستان کوچک قابل استفاده است.

جنس این دستکش­ها به دلیل جلوگیری از انتقال حرارت و انعطاف پذیری بالا از پارچه­های سیلیکونی و پنبه انتخاب می­شود. همچنین در عین ضخامت و استحکام سبک وزن هستند و انگشتان شما در آن­ها احساس راحتی می­کنند.

گاهی دستکش­ها از جنس ابر و پشم شیشه با روکش پارچه ای دوخته می­شوند، که کارآیی و دوام کافی ندارند و ممکن است، به علت حرارت بالای فر و در تماس با بدنه ظرف یا سینی فر به راحتی بسوزند و باعث سوختگی دست­ها می­شوند.

این دستکش­ها بنا بر کیفیت جنسشان می­توانند، دماهای بالای 40 تا 460  فارنهایت را تحمل کنند و همچنین بر اساس بلندی و کوتاهی طولشان می­توانند، از مچ تا بازو را از گرما محافظت نمایند.

درباره طرح­ها و رنگبندی­های این دستکش­ها هم باید گفت، همچون دیگر از اجزای سرویس پارچه ای تنوع بالایی وجود دارد. به علاوه دستکش­ها قابلیت شستشو با دست و ماشین لباسشویی را دارند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • پیشبند:

جنس پارچه پیشبند­ها بنابر نوع استفاده متفاوت است. اگر مدت زمان طولانی مشغول شستن ظرف­ها هستید، باید از جنس نایلون استفاده کنید.

اما اگر هنگام پخت غذا هم از پیشبند استفاده می­کنید، جنس چرم به دلیل دوام طولانی مدت آن و همچنین خاصیت ضد حریق آن در برابر جرقه در نگاه اول، انتخاب خوبی به نظر می­رسد، اما باید گفت، انعطاف کمی دارد.

به هر حال با این که شاید این دو جنس دوام بیشتری داشته باشند، اما هنوز هم محبوب­ترین جنس پیشبند­ها، جنس پنبه ای آن­ها است.

پیشبند­های پنبه ای بسیار سبک هستند و دوخت ساده ای دارند. اما دو ایراد مهم این جنس این است، که اولاً جاذب آب نیستند و دوماً خیلی زود لک می­گیرند.

مورد دیگری که درباره پیشبند­ها بیان می­شود، مساله انعطاف پذیری پارچه آن است، چرا که حین کار و خم و راست شدن در آشپزخانه باید احساس راحتی کرد.

پیشبند­ها هم بنابر سلایق مختلف، دوخته می­شوند، پس تنوع بالایی را شامل می­شوند که عکس چند نمونه از آن­ها با همدیگر تماشا می­کنیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • دستگیره:

دستگیره­های آشپزخانه که یکی از ضروری­ترین وسایل می­باشند، اغلب برای برداشتن ظروف داغ استفاده می­شوند.

تنوع بی­نظیر این دستگیره­ها در شمایل انواع اشکال هندسی، قلبی، برگی و … که می­توان، با روبان، تور و غیره هم تزئینش نمود، چشم هر بیننده ای به سمت خود جلب می­نماید.

همچنین حتماً لازم است که جنس پارچه آن از مقاومت بالایی در برابر حرارت برخوردار باشد و برای عدم ایجاد حساسیت در هنگام استفاده، الیاف پلی استر درون آن علاوه برای عایق بودن برای حرارت، آنتی باکتریال و ضد حساسیت باشند.

شستشوی این دستگیره­های متنوع نیز با ماشین لباسشویی امکان پذیر است.

 

 

 

 

 

 

 

 • نم گیر آشپزخانه:

اگر ظروف زیادی را شسته اید و محلی برای خشک شدن آن­ها ندارید، با پهن کردن نم گیر­ بر روی کابینت می­توانید، با خیالی آسوده منتظر خشک شدن ظرف­هایتان بمانید.

طبیعتاً طول نم گیر­های مفید و کاربردی بنا بر میزان ظروف متفاوت است. برای مثال وقتی در مهمانی­ها ظرف زیادی شسته می­شود، باید نم گیر­ها بلند­تر باشند تا ظرف بیشتری بر روی ان­ها جا بگیرد.

برای جذب آب، در بین دو قسمت پارچه نم گیر از یک لایه نایلون و یک لایه پشم شیشه نازک استفاده می­شود. لایه پشم شیشه علاوه بر خاصیت جذب آب، سبب نرمی و لطافت نم گیرتان می­شود.

در این نم گیر­ها هم از پارچه نخ و پلی استر و هم از پارچه ویسکوز و کتان استفاده می­شود و تنوع طرح و مدل در آن­ها فراوان است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ست سرویس پارچه ای آشپزخانه شامل چیست؟

پارچه­های رنگارنگ و شاد هر فضایی را از دل مردگی خارج می­کنند و انسان را برای هر فعالیتی بر سر ذوق می­آورند. یکی از این فضا­ها آشپزخانه است که انواع ست­های پارچه­ای را در دل خود جا می­دهد.

عناصر زیادی از وسایل آشپزخانه ها از پارچه­ هایی با نقش و نگار­هایی زیبا تشکیل شده است، که در کنار هم ست­های جذاب و کاربردی را می­سازند.

 

 

 

 

 

این ست­ها شامل: حوله دست خشک کنی، دستگیره آشپزخانه، دستکش فر، انواع دستگیره­های یخچال، قابلمه و تابه، دستمال سفره، زیر بشقابی، کیسه­ های سبزی و نان، پیشبند ظرفشویی، سرویس دم کنی، سبد نان می­باشند.

 

 

حوله دست خشک کن

 

 

دستگیره آشپزخانه

 

 

دستکش فر

 

 

 

دستگیره یخچال

 

 

 

دستگیره تابه

 

 

 

دستگیره قابلمه

 

 

دستمال سفره

 

 

زیر بشقابی

 

 

 

کیسه سبزی

 

 

 

کیسه نان

 

 

پیشبند

 

 

سرویس دم کنی

 

 

سبد نان

 

 

 

همچنین برای تهیه کاور لوازمی مانند: ماشین لباسشویی یا ظرفشویی، انتخاب کاور پارچه ای می­تواند، گزینه مناسبی باشد.

 

 

 

کاور ماشین لباسشویی

 

 

اما مهم­ترین اجزای سرویس پارچه­ای، دم کنی، دستگیره، دستمال و پیشبند می­باشد و مابقی وسایل بیشتر جنبه تزئینی دارند.

 

سرویس آشپزخانه پارچه ای جدید

ذهن­های خلاق همیشه به خلق جدید­ترین­ها و نوین­­ترین­ها می­پردازد و این خلاقیت شامل حال سرویس­های پارچه ای نیز می­باشد.

اگر سری به بازار­های اینترنتی و یا فروشگاه­های منسوجات آشپزخانه بزنید، با مدل­های به روز و شگفت انگیزی از سرویس­های پارچه ای رو به رو می­شوید.

 • سرویس پارچه ای آشپزخانه گلدار

 

 

 

 

 

این مدل که یکی از جدیدترین سرویس­های پارچه ای 23 پارچه است، شامل اقلام زیر می باشد:

سه عدد دم‌ کنی، دو عدد محافظ دستگیره یخچال، یک جفت دستکش فر، یک عدد ‌پیشبند، یک عدد حوله آشپزخانه، آبگیر کنار سینک، دو عدد دستگیره قابلمه، دو عدد دستگیره.

جنس پارچه این سرویس­ گلدار زیبا از بهترین پارچه نخی (پنبه) تهیه شده که ترکیب رنگ زرد و طوسی به آن جلوه ویژه ای داده است.

اگر رنگ­های به کار رفته در آشپزخانه ­تان مشابه عکس زیر از دو رنگ زرد و طوسی تشکیل شده است، برای هارمونی رنگ­های محیط تان می­توانید، از این ست زیبا استفاده کنید.

 

 

 

 

 

 • سرویس پارچه ای آشپزخانه ستاره ای

سرویس جدید و پرطرفدار دیگری که در 20 پارچه تهیه شده است شامل تکه­ های زیر می­باشد:

1 عدد سبد نان، 3 عدد دم‌کنی، 2 عدد کیسه سبزی، 3 عدد کیسه سبزی، 1 عدد پیش‌بند، 1 عدد رو کابینتی، 1 عدد جای نان، 2 عدد دستگیره، 6 عدد پیچک گاز

 

 

 

 

 

ترکیب رنگ آبی و زرد این ست به همراه پارچه پنبه ای و دوخت تمیز و محکم آن، این سرویس زیبا را به محصولی محبوب تبدیل کرده است.

یکی از پیشنهاد­هایی که با توجه به رنگبندی سرویس پارچه ای، برای هماهنگی آن با  آشپزخانه می­توان ارائه داد، آشپزخانه ای با تم رنگی آبی و زرد می­باشد که عکسی را به عنوان نمونه در اختیار شما قرار می­دهیم.

 

 

 

 

 

 • سرویس پارچه ای آشپزخانه طرح قوری

مدل جدید دیگری که می­توان، از آن نام برد، این سرویس 13 تکه است که مشتمل بر: یک عدد روکش قوری، سه عدد دم‌ کنی، یک جفت دستکش فر، یک عدد پیشبند، یک عدد حوله آشپزخانه، آبگیر کنار سینک، دو عدد دستگیره قابلمه، دو عدد دستگیره می­باشد.

 

 

 

 

 

جنس پارچه این مدل فانتزی و جذاب که بیشتر برای عروس خانم­ها استفاده می­شود، کتان نخ ترک می­باشد.

همچنین برای زیبایی بیشتر، تمام تکه­های آن را نوار دوزی و تور دوزی شده است و دارای بندینک­های آویز می­باشند.

پشت نم گیر کنار سینک و پیشبند از آستر پلاستیکی استفاده شده است و برای جلوگیری از نفوذ آب به سینک آن را ابر دوزی کرده اند.

درست است که رنگ غالب این ست، سفید می­باشد، اما از رنگ­های شاد دیگری هم استفاده شده است و به همین دلیل برای آشپزخانه ای با رنگ­های متنوع می­تواند، انتخاب به جایی باشد.

 

 

 

 

 

 • سرویس پارچه ای آشپزخانه فلامینگو

سرویس 9 تکه کاربردی دیگری که در طرح جدید و جذاب تولید شده است، شامل: یک عدد روکش قوری، سه عدد دم‌ کنی، یک عدد پیشبند، یک عدد رو کابینتی، یک عدد دستکش فر، دو عدد دستگیره می­باشد.

 

 

 

 

 

استفاده از پارچه مخملی 3 لایه طرح فلامینگو، پلی استر و ابر در این مدل، سبب شده است تا این ست از محبوب­ترین مدل­ها برای جهیزیه عروس باشد و در شستشوی مداوم کیفیت آن به خوبی حفظ شود.

این مدل جذاب را می­توان، در آشپزخانه ای مشابه عکس زیر به کار برد و از ترکیب رنگ زیبای آن در محیط آشپزخانه لذت برد.

 

 

 

 

 

 • سرویس پارچه ای آشپزخانه قلبی

یکی دیگر از مدل­هایی که می­توان، به عنوان طرحی جدید از آن یاد کرد، سرویس 7 پارچه ای است که شامل: 3 عدد دم‌کنی، دو عدد دستمال سفره، یک عدد زیربشقابی،1 عدد آبگیر کنار سینک می­باشد.

 

 

 

 

 

جنس پنبه ای، رنگ­های شاد و نوار دوزی­های زیبای به کار رفته در این ست، هر بیننده ای را برای خرید آن ترغیب و تشویق می­کند.

اگر آشپزخانه ای امروزی با رنگ­های شاد دارید، این ست جدید قلبی شکل می­تواند، فضا را برای شما دل انگیز­تر نماید.

نمونه­ هایی که تا این جا بیان شد، از جدید­ترین و خاص­ترین ست­های پارچه ای آشپزخانه بودند. اما گاهی ممکن است، شما قصد خرید تنها یک جز از هر یک از تکه­ های نو و زیبای این ست­ها را داشته باشید.

 

 

 

 

 

برای مثال اگر بخواهیم یک نمونه از آن را در سایت شادیکار بررسی کنیم، به ساک قابلمه برخورد خواهیم کرد که شاید در گذشته به این شکل پاپیون دار و زیبا در بازار موجود نبوده است.

 

جدید­ترین مدل­های سرویس پارچه ای آشپزخانه

یکی از ارکان مهم هر آشپزخانه ای، ست­های پارچه ای است که علاوه بر کاربردی بودن آن، انتخاب درستی برای تزئین و زیباسازی آشپزخانه هستند.

شاید در گذشته در کنار دم کنی و دستگیره که اصلی­ترین جز سرویس پارچه ای بودند، نهایتاً یک یا دو قلم دیگر از تکه ­های سرویس در خانه­ ها یافت می­شد. اما امروزه بنا بر نیاز این ست­ها را می­توان در تکه­ های متعددی خریداری کرد.

همچنین طرح و مدل این ست­ها با گذشت زمان، دچار تغییرات بسیاری شده است تا در دنیای امروز با متنوع­ترین و نو­ترین آن­ها رو به رو باشیم.

به همین منظور در این بخش تعدادی از جدید­ترین و به روز­ترین مدل­های سرویس پارچه ای آشپزخانه را با یکدیگر مشاهده می­کنیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

راهنمای خرید سرویس پارچه ای

وجود سرویس­های پارچه ای در آشپزخانه ضروری است، چرا که علاوه بر کاربردی بودن آن­ها سبب شکیل­تر شدن محیط آشپزخانه می­شود.

طبیعتاً برای هر خریدی باید نکاتی را در نظر گرفت. ما با شما همراه می­شویم تا نکات ارزنده ای را در این مورد در اختیار شما قرار دهیم.

 

 

 

 

 

 • انتخاب متناسب با فضای آشپزخانه:

اگر طرح و مدل ست­های پارچه ای شما به فضای آشپزخانه نزدیک باشد، فضای آشپزخانه دلپذیر­تر می­شود.

 • خرید ست کامل:

بسیاری معتقدند که تنها خرید تکه­های ضروری مثل دم کنی و دستگیره ­ها کافی است. اما اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که تمایل به خرید ست کامل وسایل را دارید، بهتر است، از همان اول تمام سرویس را یک جا تهیه کنید.

چرا که اگر در آینده قصد تکمیل آن­ها را پیدا کنید، ممکن است که مشابه آن­ها در بازار موجود نباشد و ست شما ناقص باقی بماند.

 • طول عمر و کیفیت:

اگر جنسی که خریداری می­کنید، با کیفیت باشد و به مرور شکل خود را از دست ندهد، قطعاً شما یکی از شرط­های اصلی خرید را رعایت کرده اید.

پارچه سرویس آشپزخانه از لحاظ کیفیت باید جنس نرم، لطیف و منسجمی داشته و فاقد پلاستیک باشد. همچنین باید جنسی فاقد آب رفت و پرز دهی داشته باشد و هنگام شستشو لکه ای بر روی آن باقی نماند.

علاوه بر این برای دوام طولانی مدت ست­های جذاب پارچه ای در برابر حرارت و گرما، بهتر است درون آن­ها با پشم شیشه نمدی پر باشند، که بهترین ضخامت آن 1.5 تا 2 سانتی متر می­باشد.

البته بعضی افراد از ابر برای پر کردن درون ست­های پارچه ای آشپزخانه استفاده می­کنند که علی رغم زیباسازی ظاهر پارچه­ها، دوام کمی در برابر حرارت و شستشو دارد.

 

 

 

 

 

 • تمیزی دوخت:

دقت به جزئیات و ظرافت دوخت هر یک از تکه­ های ست امر مهمی است. یعنی علاوه بر دقت به لبه­ های صاف و یک دست آن، باید به تناسب رنگ نخ با ست هم توجه کرد.

همچنین اگر ست مد نظر شما دارای روبان، نوار و یا هر نوع وسیله زینتی دیگری است، باید به ظرافت دوخت آن­ها بر روی هر پارچه دقت کنید تا بعداً موجب دلزدگی از خریدتان نشود.

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به دیگر وسایل کاربردی و زینتی منازل، لینک راهنمای جامع خرید کوسن مبل راحتی را لمس کرده و مطلب مربوطه را مطالعه کنید.

 

راهنمای خرید سرویس پارچه ای آشپزخانه عروس

از آنجا که در چیدمان آشپزخانه عروس تزئینات حرف اول را می زند، برای خرید سرویس پارچه ای آشپزخانه عروس لازم است یک سری نکات را در نظر گرفت:

 • جنس و کیفیت پارچه

شاید مهم­ترین چیزی که باید در نظر گرفت همین موضوع باشد. چرا که یک سرویس نامرغوب با اولین شستشو شکل ایده آل و رنگ خود را از دست می­دهد.

پارچه­های پنبه ای، کتان و نخ ترک بهترین و باکیفیت ترین جنس پارچه قابل استفاده برای سرویس پارچه ای آشپزخانه عروس هستند.

 

 • تزئین سرویس پارچه ای

تفاوت اصلی سرویس پارچه ای آشپزخانه عروس با سرویس های معمولی پارچه ای آشپزخانه در تزئینات به کار رفته بر روی آن است. این تزئینات معمولاً شامل: گلدوزی، هویه کاری، روبان دوزی و غیره می­باشد.

 • تناسب با دکوراسیون آشپزخانه

هماهنگی فضای آشپزخانه و وسایل آن زیبایی خاصی به آن محیط می­بخشد، بنابراین حتماً هنگام خرید، طرح و رنگی متناسب با دکوراسیون آشپزخانه­­ تان انتخاب کنید.

 

 

 

 

 

 • لطافت پارچه

راه دیگر برای تشخیص پارچه مرغوب از نامرغوب، دقت به لطافت و تراکم بافت آن است. اگر پارچه بافت منسجمی داشته باشد، هنگام لمس، نرمی و لطافت تار و پود آن احساس می­شود.

 • کیفیت دوخت

یکی دیگر از ملاک­هایی که باید در هنگام خرید سرویس پارچه ای آشپزخانه عروس به صورت سخت گیرانه بررسی شود، نوع دوخت سرویس پارچه ای است که نشان از کیفیت محصول دارد.

منظور از دوخت تمیز، دوختی است که لبه دوزی شده باشد، ریش ریش نباشد، لبه­ های صاف و یک دست داشته باشد و دوخت و رنگ متناسب با جنس و رنگ پارچه باشد.

 

تصاویر سرویس پارچه ای

همان طور که گفته شد، سرویس­های پارچه­ای رنگارنگ آشپزخانه علاوه بر تنوع طرح و مدل­هایشان، در تعداد تکه­های متعددی مثل 6 تکه، 7 تکه و… عرضه می­شوند.

در ادامه برای نمونه چند عکس از این مدل­ها را با یکدیگر تماشا می­کنیم:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

چیدمان سرویس پارچه ای آشپزخانه

در آشپزخانه علاوه بر ظروف غذاخوری، بلور و شیشه وجود سرویس­های حبوبات، پاسماوری، سرویس­های پارچه ای و … الزامی می­باشد.

پس برای این که این سرویس­ها محیط آشپزخانه را به فضایی بی نظیر و کاربردی تبدیل نمایند، لازم است از چیدمان صحیحی استفاده شود.

اگر سرویس آشپزخانه شما شامل رنگ­های تیره و روشن و کابینت­ها و دیوار­های آن واجد رنگ­های خنثی باشد، برای رنگ بخشیدن به فضا، بهتر است سرویس­های پارچه ای را از میان رنگ­های گرم انتخاب نمایید.

و بالعکس اگر رنگ کابینت­ها تیره و یا گرم باشد، انتخاب سرویس­هایی با رنگ­های روشن و خنثی مطلوب­تر است.

 

قیمت سرویس پارچه ای آشپزخانه

این سرویس­های زیبا با قیمت­های مختلفی در بازار عرضه می­شوند تا هر کس بر طبق نیاز و بودجه مد نظرش بتواند، از آن­ها خرید کند و به آشپزخانه رنگ زندگی ببخشد.

اگر شما هم جز افرادی هستید که به درجه کیفی و قیمت مناسب اجناس اهمیت می­دهند، سایت شادیکار می­تواند، انتخاب خوب و بجایی برای شما باشد.

 

 

 

 

 

ما به شما قول می­دهیم که با ارائه بهترین سرویس­های پارچه ای، تجربه این خرید شیرین را در ذهنتان ماندگار کنیم.

 

 • خرید اینترنتی سرویس آشپزخانه پارچه ای

از گذشته تا امروز با شنیدن اسم سرویس­های پارچه ای آشپزخانه، نمایی از دستگیره و دم کنی در ویترین مغازه­ها در ذهن همه ما تداعی می­شود.

اما با پیشرفته­ تر شدن زندگی­ ها، افراد زیادی خرید اینترنتی را به خرید حضوری ترجیح می­دهند تا علاوه بر خرید ساده تر، در زمان هم صرفه جویی کرده باشند.

 

 

 

 

 

به همین منظور سرویس پارچه ای 7 تکه پخت و پز سایت شادیکار می­تواند، انتخابی عالی باشد تا شما با خیالی آسوده در آشپزخانه به آشپزی و دیگر فعالیت­های مربوطه بپردازید.

 

سرویس آشپزخانه پارچه ای از کجا بخرم؟

هنوز هم افراد بسیاری به خصوص در شهر­های بزرگ به سمت ویترین­های رنگارنگی فروشگاه­های منسوجات و لوازم آشپزخانه و یا فروشگاه­های کالای خواب می­روند و شیوه­های سنتی خرید را بیشتر از روش­هایی که امروزه رایج شده اند، می­پسندند.

به همین منظور لوکیشن برخی از فروشگاه­های شهر تهران، مشهد و اهواز را که می­توان، از آن­ها سرویس­های پارچه ای آشپزخانه را تهیه کرد، در اختیار شما قرار می­دهیم.

1- تهران- ضلع جنوب غربی میدان شوش- خیابان صابونیان (لوکیشن این آدرس)

2- تهران- خیابان پانزده خرداد- بعد از سبزه میدان- ورودی بازار بزرگ- تیمچه حاجب الدوله (لوکیشن این آدرس)

3- تهران- اتوبان تندگویان شمال به جنوب- بعد از آزادگان- صالح آباد غربی (لوکیشن این آدرس)

4- مشهد- چهارراه خسروی- پاساژ فردوسی (لوکیشن این آدرس)

5- مشهد- چهارراه دانش غربی- سرای بلور (لوکیشن این آدرس)

6- اهواز- کیانپارس- بین خیابان 4 و 5 شرقی- فروشگاه برژه (لوکیشن این آدرس)

7- اهواز- خیابان طالقانی- خیابان مسلم- نبش غفاری- خانه و کاشانه اهواز (لوکیشن این آدرس)

اما هرچه زمان می­گذرد، بازار­های اینترنتی با تنوعی بی­نظیر، راه خود را برای تغییر شیوه­های خرید بین مردم پیدا کرده و افراد بیشتری را به سمت خود جلب می­کنند.

سایت شادیکار یکی از همین فروشگاه­های آنلاین و معتبر است که با فروش محصولات دست ساز بانوان تحت پوشش جمعیت امام علی، از آن­ها حمایت می­کند.

شما هم می­توانید، با سر زدن به بخش لوازم خانگی این سایت، سرویس آشپزخانه پارچه ای مورد نیاز خود را که تنها یکی از هنر­های این بانوان است، با خیالی مطمئن خریداری کنید و از آن لذت ببرید.

 

منابع فارسی:

– وب سایت پلاسکو آنلاین

– وب سایت دلبرانه

– وب سایت چیدانه

– وب سایت دیجی کالا

– وب سایت تصویر زندگی

– وب سایت آرگا مگ

– وب سایت پیروز

– وب سایت شیک و تک

– وب سایت زیبایی خانه

– وب سایت لایکو

– وب سایت بفروش

– وب سایت اتاق

– وب سایت دو نفره

منابع انگلیسی:

Pinterest –

Amazon –

Diyjoy –

Nytimes –

Sewingiscool –

Thespruceeats –

Ningbo Easyget –

این نوشته در بلاگ ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.