مقدار پیاز داغ برای آش رشته

مقدار پیاز داغ برای آش رشته

حتماً شما هم با ما موافقید که آش رشته یک غذای بسیار خوش طعم و پرخاصیت هست که پیر، جوان، زن، مرد و حتی بچه ها همگی از خوردنش لذت می برند.

به حدی که آش رشته پای ثابت سفره های افطاری، شام چهار شنبه سوری، مجالس روضه و دورهمی های بزرگ و کوچک هست.

از طرفی اگر این ادعا رو داشته باشیم که نود درصد طعم و عطر آش رشته به پیاز داغ این غذا مربوط میشه، پر بیراه نگفتیم.

بله، پیاز داغ تاثیر خیلی زیادی در مزه نهایی و حتی کیفیت آش رشته داره. برای همین هست که وقتی طرز پخت آش رشته رو توی اینترنت سرچ می کنید، غیر ممکنه که در خصوص طرز تهیه پیاز داغ آش رشته مطلبی پیدا نکنید.

 

مقدار پیاز داغ برای آش رشته

حالا که با اهمیت وجود پیاز داغ در آش رشته آشنا شدید، خیلی ها ممکنه براشون این سوال ایجاد بشه که مقدار پیاز داغ برای آش رشته چقدر باشه کافیه؟

در جواب این دوستان باید بگیم که از پیاز داغ برای دو مرحله پخت آش رشته و تزئین روی آش استفاده میشه.

مقدار پیاز داغ مورد نیاز برای داخل آش رشته یک میزان حداقلی داره که باید حتماً به همون میزان در آش رشته استفاده بشه.

اما پیاز داغ داخل آش رشته برخلاف سایر مواد این غذا مثل حبوبات، رشته و کشک هیچ سقف خاصی نداره، یعنی می تونید پیاز داغ آش رشته رو زیاد بریزید.

به بیان دیگه هرچه پیاز داغ داخل آش رشته بیشتر باشه، طعم، عطر و حتی کیفیت آش رشته ما بیشتر میشه.

البته به این نکته ظریف هم دقت داشته باشید که منظور ما از اینکه می گیم پیاز داغ آش رشته رو زیاد بریزید این نیست که برای یک آش رشته 4 نفره اندازه هشت نفر پیاز اضافه کنید.

چون خیلی اضافه کردن پیاز داغ به آش رشته هم خطر شیرین شدن غذا رو داره، برای اینکه یک اندازه جامع برای مقدار پیاز داغ آش رشته داشته باشید، یک فرمول راحت بهتون می گیم.

فرمول مقدار پیاز داغ برای آش رشته به این صورت هست که برای هر دو نفر یک عدد پیاز بزرگ برای سرخ کردن نیاز داریم.

پس با این حساب حداقل مقدار پیاز داغ برای آش رشته به ازای هر دو نفر یک عدد پیاز بزرگ هست، حالا اگه بخواهیم می تونیم این مقدار رو کمی بیشتر کنیم.

یک بخش دیگه از پیاز داغ آش رشته همونطور که گفتیم، به پیاز داغ مورد نیاز برای تزئین روی آش رشته مربوط میشه.

این مقدار از پیاز داغ با توجه به اینکه قصد داریم چندتا ظرف آش رشته سرو کنیم و حتی نحوه تزئین روی ظرف ها کاملاً دلبخواهی و متغییر هست.

اما در همین بخش هم این قانون وجود داره که هر چه پیاز داغ آش رشته برای تزئین روی آش بیشتر باشه، علاوه بر طعم بیشتر، زیبایی آش رشته رو هم بیشتر می کنه.

حتی بعضی ها پیاز داغ خلالی رو داخل یک ظرف می ریزند و در کنار ظرف سرو آش رشته سر میز غذا قرار می دهند تا هر کس میل داشت، بیشتر پیاز داغ روی آش بریزه.

حالا شاید یک نفر قصد داشته باشه از پیاز داغ آماده برای پخت آش رشته استفاده کنه، در این صورت مقدار پیاز داغ به چه صورت محاسبه میشه؟

پیاز داغ آماده برای دو نفر در حدود نصف پیمانه هست، حالا می تونید بسته به تعداد نفرات مقدار پیاز داغ رو بیشتر کنید، مثلا اگر قرار هست برای 10 نفر آش رشته بپزیم، به 5 پیمانه پیاز داغ نیاز داریم.

پس با توجه به مطالبی که تا این قسمت گفتیم، می تونیم اینطور نتیجه گیری کنیم که مقدار پیاز مورد نیاز برای داخل آش رشته با ازای هر دو نفر یک عدد پیاز بزرگ یا نصف پیمانه پیاز داغ آماده هست.

اما در خصوص مقدار پیاز داغ لازم به منظور تزئین روی آش رشته، دستمون کاملاً باز هست و هرچه پیاز داغ بیشتر باشه، طراحی و جلوه آش رشته بیشتر میشه.

خصوصیات پیاز داغ مناسب آش رشته

تنها زیاد بودن مقدار پیاز داغ باعث خوش طعم شدن آش رشته نمیشه، بلکه نوع پیاز داغی که برای آش استفاده می کنیم هم در میزان مزه این غذا موثر هست.

از جمله خصوصیات پیاز داغ مناسب برای آش رشته می تونیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • خلالی بودن پیاز داغ

یکی از مهمترین خصوصیات پیاز داغ مناسب آش رشته این هست که به صورت خلالی سرخ شده باشه، نه نگینی.

دلیلش هم این هست که اگر پیاز داغ به صورت نگینی ریز شده باشه، به سرعت داخل آش رشته آب میشه و هیچ اثری از اون باقی نمی مونه.

 

  • درشت بودن پیاز داغ

درست به همون دلیل که خلالی نبودن پیاز داغ آش رشته باعث نرم شدن سریع اون داخل غذا میشه، درشت نبودن پیازها هم همون مشکل رو ایجاد میکنه.

 

  • ترد و چیپسی بودن پیاز داغ

خوشمزگی پیاز داغ در داخل آش رشته به این هست که کاملاً زیر دندون بیاد و تنها راه حل برای رسیدن به این هدف ترد و چیپسی سرخ کردن پیاز داغ آش هست.

مخصوصاً در مورد پیاز داغ روی آش رشته که حتماً باید چیپسی سرخ شده باشه، در غیر این صورت نه تنها جلوه قشنگی به آش رشته نمیده، بلکه به سرعت با مواد آش مخلوط میشه و نمی تونیم طرحی که قصدش رو داریم روی آش پیاده کنیم.

 

همانطور که قبلا در مطلب طرز آماده کردن پیاز داغ مجلسی برای آش رشته گفتیم، آماده کردن پیاز داغ مناسب آش رشته کمی زمان بر و مشکل هست.

برای همین ما یک پیشنهاد عالی براتون داریم، شما می تونید به جای اینکه زحمت آماده کردن پیاز داغ آش رشته رو بکشید، از پیاز داغ های خلالی 400 گرمی ترد و چیپسی در کنار سبزی آش خرد شده نیم کیلویی این فروشگاه استفاده کنید.

نه تنها پیاز داغ و سبزی آش، بلکه تمام محصولات آماده به مصرف در این فروشگاه توسط زنان تحت حمایت جمعیت دانشجویی امام علی (ع) آماده و بسته بندی شدند.

برای دسترسی به این محصولات اصلاً نیازی به خروج از منزل نیست، فقط کافیه سفارش خودتون رو از هر نقطه تهران که هستید، ثبت کنید تا پیک فروشگاه سفارش شما رو براتون تا درب منزل بیاره.

این نوشته در بلاگ ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *