چگونه تلخی قرمه سبزی را بگیریم

  • چگونه تلخی قورمه سبزی را بگیریم

قورمه سبزی یکی از غذاهای خوش طعم و خوش خوراک ما ایرانی ها است.

که اگر در رابطه با آن نظر سنجی کنید چه غذایی را بیشتر از همه دوست دارید قورمه سبزی مطمنا در چندتای اول لیست آنها قرار می گیرد.

زیرا این غذا با مواد غذایی درست می شود که در کنار هم طعم فوق العاده ای را می سازند.

قورمه سبزی در اکثر نواحی ایران پخته می شود اما ممکن است بنا به شهر و فرهنگ متفاوت آنها  بشکل های مختلفی طبخ شوند.

هر آشپزی از یک ترفند استفاده می کند و همین موضوع باعث میشود مزه قورمه ها با هم متفاوت شود.

در این بین افرادی که تازه کار در پخت قورمه سبزی هستند ممکن است در حین طبخ غذا و اضافه کردن مواد اولیه و پخت آن به یک سری نکات توجه نکنند.

برای داشتن یک قورمه سبزی خوب همواره باید به یک سری نکات مانند نسبت سبزی قورمه سبزی روش سرخ کردن سبزی انتخاب نوع لوبیا و … توجه کرد.

مثلا یکی از تجربیات تلخ در آشپزی تلخ شدن قورمه سبزی است که برای خانم‌های خانه‌ دار مشکلی رایج است.

 

در نتیجه مهم است که بدانید چگونه طعم تلخ را از قورمه سبزی خودتان پاک کنید به طوری که وقتی با چنین وضعیتی روبرو می شوید شما بدانید چه کاری باید انجام دهید.

از بین بردن طعم تلخ قورمه سبزی آسان است فقط لازم است ترفندهای درست آن را بدانید.

در اینجا چند راهکار در مورد نحوه حذف طعم تلخ از قرمه سبزی آورده شده است.

 

  • اضافه کردن چندتکه سیب زمینی

میتوانید سیب زمینی را به چهار قسمت یا بیشتر تقسیم کنید (تعداد سیب زمینی را متناسب با مقدار خورشت قورمه سبزیتان بردارید) و آن را داخل خورشتتان بی اندازید و بگذارید چند قل بخورد تا تلخی را به خودش بگیرد و سپس سیب زمینی ها را از آن خارج کنید.

 

  • افزودن سبزیجات مثل گشنیز و اسفناج

با توجه به مقدار خورشت قورمه سبزی و میزان تلخی آن مقداری سبزی گشنیز و اسفناج را بردارید و با هم آنها را تفت دهید و بعد به قورمه سبزیتان اضافه کنید بعد از مدتی طعم خورشت بهتر و تلخی آن کمتر می شود.

 

  • افزودن خرده نان

افزودن خرده نان به خورشت نیز روش خوبی برای از بین بردن طعم تلخ خورشت است. با این حال، این فقط زمانی توصیه می شود که خورشت را به مقدار کم درست کنید یا تلخی آن زیاد نباشد.

خرده نان معمولا تمایل به جذب خورشت دارد که به همین طریق تلخی را هم جذب میکند.

وقتی خرده نان اضافه می کنید متوجه خواهید شد که خورشت کم شده است بنابراین کمی بیشتر آب اضافه کنید و خورشت را دوباره آماده کنید.

 

  • اضافه کردن مقداری آب

بسیاری از سرآشپزها برای سبک شدن خورشت استفاده از آب را پیشنهاد می کنند با اینکار غلظت خورشت را بیشتر کرده و مزه تلخی آن کمتر می شود.

 

  • اضافه کردن مقداری شکر

همچنین می توانید کمی شکر به آن اضافه کنید.

اگر متوجه شدید که خورشت طعم شیرینی دارد می توانید یک قاشق چای خوری سرکه اضافه کنید. این امر به از بین بردن طعم تلخ خورشت کمک کرده و طعم آن را متعادل می کند.

 

  • اضافه کردن مقداری رب گوجه فرنگی

متناسب با قورمه سبزی یک قاشق غذاخوری میتوانید رب گوجه فرنگی اضافه کنید مواظب باشید بیشتر نشود چون ممکن است طعم خورشت را خراب کند.

 

  • اضافه کردن یک عدد پیاز سرخ شده

یک عدد پیاز بزرگ یا متوسط را سرخ کرده و به خورشت اضافه کنید اینکار طمع تلخ خورشت را می گیرد.

 

  • اضافه کردن آب نارنج

با اضافه کردن مقدار مناسب آب نارنج می توانید تلخی قورمه سبزی را بگیرید.

 

  • اضافه کردن آبغوره

یک زمانی متوجه می شوید مشکل اصلی تلخی قرمه سبزی لیمو عمانی است که میتوانید برای گرفتن تلخی آن مقداری آبغوره به آن اضافه کنید. (در میزان آبغوره دقت کنید که خورشتتان بیش از حد ترش نشود)

با انجام این چند روش می توانید تلخی قورمه سبزی خود را کم کرده و یا از بین ببرید فقط کافی است از مناسب ترین روش استفاده کنید.

 

شما می توانید برای داشتن خورشتی خوش طعم و خوشمزه از سبزیجات معطر و سالم آشپزخانه نعنا خانه اشتغال مولوی که آماده شده توسط زنان سرپرست خانوار است استفاده کنید.

می توانید برای خرید محصول مورد نظرتون روی دو لینک  سبزی قورمه سرخ شده نیم کیلویی و سبزی قورمه خرد شده نیم کیلویی کلیک کرده و آن را به راحتی دریافت کنید.

منبع:

منبع

این نوشته در بلاگ ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *