کیسه ی پارچه ای : مزایا ، کاربردها و مدل ها

کیسه ی پارچه ای : مزایا ، کاربردها و مدل ها

کیسه های پارچه ای چند سالی که به خاطر ویژگی های خاصشان کاربران گسترده ای پیدا کرده اند. در این مطلب ضمن اشاره به مزایای استفاده از کیسه های پارچه ای انواع این کیسه ها را برای کاربردهای مختلف به شما معرفی میکنیم تا بتوانید به راحتی برای کاربرد مدنظر خود کیسه ی پارچه ای مناسب را انتخاب کنید.

مزایای استفاده از کیسه پارچه ای

مزایای زیست محیطی:

یکی از مهمترین ویژگی کیسه های پارچه ای که سبب استقبال گسترده مصرف کنندگان از این کیسه ها شد کمک به حفظ محیط زیست می باشد. این کیسه ها به دلیل طول عمر بالا و قابلیت استفاده ی مکرر ما را از مصرف روزانه ی کیسه های پلاستیکی بی نیاز میکند و همانطور که میدانید رها شدن کیسه های پلاستیکی در طبیعت یکی از بزرگترین چالش های زیست محیطی در جهان می باشد. امروزه در بسیاری از کشورهای اروپایی مصرف کیسه های پلاستیکی ممنوع می باشد. جالب است بدانید که در فرایند تولید کیسه ی پارچه ای 34 درصد گازهای گلخانه ای کمتری نسبت به کیسه های پلاستیکی تولید می شود و همینطور 46 درصد مواد نفتی و رزینی کمتری نسبت به کیسه های پلاستیکی دارند. کیسه های پارچه ای حتی نسبت به پاکت های کاغذی 4 برابر انرژی کمتر و شش برابر آب کمتری در فرایند تولید استفاده می کنند. در صورت رها شدن کیسه های پارچه ای در طبیعت این کیسه ها بعد از 240 روز تجزیه می شوند.

بهداشتی بودن:

این کیسه ها به دلیل اینکه قابلیت شستشو دارند از لحاظ بهداشتی ضریب اطمینان بالاتری نسبت به کیسه های پلاستیکی چند بار مصرف و پاکت های خرید کاغذی دارند.

جای کمتری را میگرند:

یکی از معضلات استفاده از کیسه های پلاستیکی در خرید های روزانه جمع شدن تعداد زیادی کیسه ی پلاستیکی در طول ماه است که نگهداری و جا دادن آنها خود مسئله ساز است. متاسفانه عمده ی این کیسه ها دوباره مصرف نمیشوند و به شکل زباله از خانه ها خارج می شوند. اما شما می تواند تنها با یک کیسه ی پارچه ای از مصرف و نگهداری این همه کیسه ی پلاستیکی جلوگیری کنید.

استحکام بالا و ایمنی در حمل وسایل:

تا به حال برای شما پیش آمده که به خاطر پاره شدن کیسه های پلاستیکی وسایل و خرید های شما آسیب ببیند؟ اما این احتمال در مورد کیسه پارچه ای بسیار پایین است. استحکام بالای کیسه های پارچه ای که معمولا از کتان یا متقال هستند ایمنی بالایی در حمل وسایل ایجاد میکند.

راحتی حمل وسایل:

عریض بودن دسته ی کیسه ی های پارچه ای نسبت به کیسه های پلاستیکی استفاده ی راحت تری را فراهم میکند و برخلاف دسته ی کیسه های نایلونی آسیبی به کف دست نمی رساند و دست را کمتر خسته میکند.

کاربردهای متنوع:

کیسه های پارچه ای امروزه در طرح ها ، رنگ ها و سایز های متنوعی تولید می شوند که دیگر تنها کاربرد آنها کیسه های خرید نیست. ما در ادامه متن به معرفی مدل های مختلف کیسه های پارچه ای و کاربردهای آنها خواهیم پرداخت.

قبل از آنکه به کاربردهای متنوع کیسه های پارچه ای بپردازیم و مدل متناسب با آن کاربردها را معرفی کنیم می خواهیم یک برند را که سال هاست مدل های متنوعی از کیسه های پارچه ای دوستدار محیط زیست را تولید و عرضه میکند به شما معرفی کنیم

برند سبزین دست

برند سبزین دست در سال 1391 در خانه اشتغال دروازه غار متولد شد. خانه ی اشتغال دروازه غار یکی از مراکز جمعیت امام علی است که برای ایجاد اشتغال مادران سرپرست خانوار تحت پوشش جمعیت در آن منطقه تاسیس شده است. چاپ های دستی بسیاری از این کیسه ها توسط کودکان تحت پوشش خانه ی ایرانی دروازه غار انجام می شود. برند سبزین دست با تولید کیسه های پارچه ای دوستدار محیط زیست توانست چندین هدف بزرگ را محقق سازد. اول اینکه بسیاری از زنان سرپرست خانوار از طریق فعالیت در این خانه ی اشتغال توانمند شدند و با کسب استقلال مالی توانستند کودکان خود را از چرخه ی کار خارج سازند. کودکانی که به دامان خانواده و مدرسه بازگشتند و از شر بسیاری از آسیب های کارکودک در امان ماندند.دوم اینکه زرین دست با تولید محصولی که جایگزین کیسه های پلاستیکی است توانسته است خدمت بزرگی به محیط زیست انجام دهد. بنابراین هر خرید از زرین دست هم کمک به مادران است ، هم کمک به کودکان و هم کمک به محیط زیست.

در اینجا می توانید فیلم هایی از خانه اشتغال دروازه غار را مشاهده کنید.

کاربردهای کیسه های پارچه ای

1- کیسه پارچه ای برای خرید

بیشتر افراد کیسه های پارچه ای را تنها با همین کاربرد می شناسند. همانطور که در بالا از مزایای این کیسه ها گفتیم ، دوام بالا ، جای کمتر نسبت به کیسه های پلاستیکی ، راحتی حمل و استفاده و … از مزایای استفاده از کیسه های پارچه ای برای خرید می باشند. در اینجا چند مدل از کیسه های برند سبزین دست را که برای خرید های روزانه مناسب می باشند را معرفی میکنیم.

مدل کیسه ی جیبدار بزرگ

این مدل عرض مناسبی دارد که باعث می شود تا دهانه ی کیسه برای قرار دادن خرید ها بسیار باز باشد و مصرف کننده می تواند به راحتی خرید ها را در کیسه قرار داده یا از آن خارج کند. همچنین یک جیب بزرگ سرتاسری امکان جدا سازی بعضی خرید ها را به مصرف کننده می دهد و دسترسی سریع تری را به اقلامی که در این قسمت قرار گیرند فراهم میکند. جنس این مدل از متقال می باشد که مقاومت و دوام بالای دارد.

 

برای خرید کیسه های جیبدار بزرگ اینجا کلیک کنید.

مدل کیسه ی خانواده

از اسم این مدل هم مشخص است که برای خریدهای روزانه خانواده طراحی شده است. ابعاد این کیسه پارچه ای 43 در 50 سانتی متر می باشد و حجم بالایی از خرید را در خود جای می دهد. این کیسه دارای درب زیپ دار است و همچنین دارای یک جیب خارجی می باشد. جنس این مدل هم از متقال است.

برای خرید کیسه پارچه ای مدل خانواده اینجا کلیک کنید.

2- کیسه های پارچه ای برای حمل وسایل و استفاده روزانه

برند سبزین دست کیسه های پارچه ای را طراحی و عرضه کرده است که دیگر کاربردشان کیسه های خرید نیست و می توانند به عنوان کوله ، ساک و کیف برای امور روزمره حمل وسایل مورد استفاده قرار بگیرند. زرین دست با طراحی زیبا ، رنگ های شاد و جنس متنوع پارچه مدل های را برای این کاربرد ها درست کرده است که به شما معرفی می کنیم.

کیسه ی کوله ای

این کیسه ها به شکل کوله طراحی شده اند که دارای دو بند برای قرار دادن کوله روی دوش می باشند. همچنین در کوله به وسیله کشیدن بندها باز و بسته می شود. ابعاد این کیسه ی کوله ای به گونه ای است که برای جابجایی وسایل کم مناسب است. این کوله ها دارای طرح های مختلفی می باشند. جنس کوله ها از کتان رنگی می باشد و دارای جیب خارجی نیز می باشند.

برای خرید کیسه پارچه ای مدل کوله ای اینجا کلیک کنید

کیسه پارچه ای گرد

یکی دیگر از کیسه های سبزین دست که برای کارهای روزانه بسیار مناسب است کیسه های گرد این برند می باشد. این کیسه ها پارچه ای به شکل یک کیف دستی زیبا و شیک طراحی شده . ابعاد این ساک دستی در رنج متوسط می باشد. جنس این کیسه ها هم از متقال است . همچنین دارای یک جیب بیرونی می باشند.

 

برای خرید کیسه های پارچه ای گرد اینجا کلیک کنید.

این نوشته در بلاگ ارسال شده است. این لینک مستقیم به این نوشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.